piątek, 27 września 2013

Koszulka "Wyklęta"

Witam,
Trochę mnie tutaj nie było, ale wracam z nowymi projektami.

Ostatnio mam zajawkę na robienie koszulek z nadrukami. Jak ktoś słusznie pewnie zauważy, nie jest to rogatywka, choć projekt zawiera jej element :) 

Do tego celu wykorzystuję farbkę do tkanin firmy "darwi - tex", kolor czarny. Można ją dostać w Empiku za 11,99 zł w dziale z artykułami artystycznymi. Taki pojemniczek zawiera 30 ml farby. Choć na allegro można dorwać słoiczki 50 ml-trowe innych firm to i tak myślę, że firma darwi jest dużo lepsza. Dlaczego? Choćby, dlatego że w porównaniu z innymi firmami ubrania na których malowało się tą farbką można prać do 60*C, a nie 30*C jak oferują nam inne firmy. Jest to moim zdaniem znacząca różnica.
Koszulkę znalazłem w jakimś lumpeksie i kupiłem za 10 zł. 

Z drugiej strony tej farby też wiele się nie zużywa. Zmalowałem już nią kilka rzeczy w tym dwa duże projekty.  Z resztą efekty można zobaczyć poniżej :)

                           

Bardzo fajna sprawa, choć wymaga dużo cierpliwości i samozaparcia w tym co się robi i chce się osiągnąć.

W ten sposób mam całkiem nową koszulkę z wizerunkiem Zdzisława Badochy ps. "Żelazny", jednego z Żołnierzy Wyklętych poległego w boju w potyczce z komunistami. 


Cześć Jego pamięci!

7 komentarzy:

  1. Super sprawa:) A czy podobizna "Żelaznego" była przerzucona na tkaninę szablonem?

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, początkowo chciałem użyć do tego celu kalki, aby nie bawić się w wycinanki, ale niestety ze względu na elastyczność tkaniny nie mogłem tego zrobić. Zastosowanie kalki wychodzi tylko wtedy kiedy tkanina nie jest śliska.

    OdpowiedzUsuń
  3. Czy można prosić o przesłanie takiego szablonu "Żelaznego" mailem: cezbaryka@interia.pl

    OdpowiedzUsuń
  4. u gory zdjecie rogatywki zrobionej z materialu Bundeswehr az razi w oczy

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dlaczego? Flecktarn jest całkiem ładny, a że niemieckie to nieważne. Zresztą w '44 też biegali w niemieckich panterkach SS ;)

      Usuń
  5. Date urodzin tylko trzeba poprawić. Żelazny urodził sie w 1925r. gdy wstępował do ZWZ to podał 1923r, jako datę urodzenia żeby sobie dodać lat - inaczej by go nie przyjęli

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Rozumiem, dziękuję za ten komentarz. Będę wiedział na przyszłość :) Pozdrawiam

      Usuń