Witam,
Dzisiaj przedstawiam wam moje najnowsze dzieło. Jest nim ładownica do popularnego podczas II wojny światowej MP 40 produkcji niemieckiej.
Ładownica nie jest doskonała, brakuje mocowania do szelek oporządzenia oraz materiał jest zbyt jasny, także nadaje się bardziej na pustynie niż do lasu.
Jednak ładownica wykonana została z brezentu więc chyba to się zgadza. Paski od zamknięcia są zrobione ze skóry, tak samo jak mocowanie do pasa z tyłu, którego tutaj nie widać. No i tzw. knopiki, które pełnią funkcję zapięcia ładownicy.
Całość wykonałem na potrzeby własne do zabawy w ASG, ponieważ noszenie magazynków po kieszeniach lub w torbie nie przeznaczonej do tego celu było bardzo nie wygodne. Do reko się raczej nie nadaje ze względu na materiał oraz w pewnym sensie wykonanie, ale na wszystko przyjdzie oczywiście czas :)
Zachęcam do komentowania i dyskusji.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do częstego odwiedzania mojego bloga.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą wojna. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą wojna. Pokaż wszystkie posty
sobota, 21 lutego 2015
Ładownica do MP40
Etykiety:
ładownica do mp40,
ładownica wojskowa niemiecka,
militaria,
militarna,
MP 40,
Powstanie 44,
projekt,
szycie,
Wehrmacht,
wojna,
wojsko,
wojskowa,
żołnierze wyklęci
czwartek, 13 listopada 2014
Rogatywka w Muzeum Wojska Polskiego
Będąc swego czasu w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie miałem okazję przy okazji podziwiania bardzo pokaźniej liczby eksponatów w formie sprzętu, broni i wyposażenia zobaczyć również mundury jakie nosili nasi żołnierze podczas I i II wojny światowej oraz w okresie okupacji radzieckiej.
Muzeum zostało założone 22 kwietnia 1920 roku, dekretem Naczelnego Wodza, Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Organizatorem i pierwszym dyrektorem był płk Bronisław Gembarzewski. W zbiorach muzeum znajduje się obecnie ponad 250 tys. eksponatów, choć trzeba dodać, że placówka wciąż powiększa swoje zbiory.
Odnalazłem tam wiele inspiracji odnośnie rogatywek oraz samego umundurowania i myślę, że w przyszłości skorzystam z tych doświadczeń. Nie obeszło się oczywiście również bez dokumentacji fotograficzne.
Oczywiście zachęcam wszystkich, którzy będą mieli okazję odwiedzić Warszawę do tego aby odwiedzili Muzeum Wojska Polskiego. Placówka znajduje się przy Alejach Jerozolimskich 3.
Poniżej przedstawiam kilka rogatywek, które widziałem podczas zwiedzania muzeum. Przyznam, że niektóre z nich zaskoczyły mnie swoją formą oraz krojem.
| Rogatywka, prawdopodobnie samoróbka z niestandardową metalową klamerką łączącą otok. |
| Rogatywka Janiny Broniewskiej, projektantki orła 1. Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. |
| Rogatywka żołnierza Września z niestandardowym łączeniem otoku prawdopodobnie na guzik. |
| Rogatywka oraz mundur gen. Zygmunta Berlinga. |
| Umundurowanie żołnierza Batalionów Chłopskich. |
| Umundurowanie żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych |
| Rogatywka ze specyficznym łączeniem otoku. |
| Mundur żołnierza podziemia antykomunistycznego. |
| Daszek od rogatywki żołnierza września, zamordowanego przez Rosjan w lesie Katyńskim. |
niedziela, 5 października 2014
Projekt kurtki wojskowej etap I
Dzisiaj wzialem sie w garsc i postanowilem troche popracowac nad kurtka, ale nie byle jaka, lecz nie bede zdradzal wielu szczegolow tak do konca.
To co widzicie to jak narazie makieta w skali 1:4 projektu kurtki. Dodam tylko, ze bedzie to kurtka wojskowa, jednak nie zbyt chlubnej formacji.
Dopowiem jedynie ze kurtki w tym maskowaniu zdobyte na ......... byly uzywane przez naszych żolnierzy w gruzach zrujnowanego miasta.
Czyją kurtke zamierzam zrekonstruowac?
A na zdjeciu jak narazie projekt kroju bkuzy podstawowej.
Subskrybuj:
Posty (Atom)