niedziela, 16 lipca 2023
Nie tylko rogatywka... Czasem nawet hamak
sobota, 6 maja 2023
Rogatywka w terenie
piątek, 5 maja 2023
Puma wz. 89 Modern Beton
Nowy set z rogatywką – projekt szyciowy z leśnym przeznaczeniem
W jednym z poprzednich wpisów pokazywałem Wam moją rogatywkę w kamuflażu Puma – uszytą z myślą o leśnych rozgrywkach i rekonstrukcji. Dziś chciałbym pójść o krok dalej i zaprezentować cały zestaw, który stworzyłem już jakiś czas temu, a który właśnie zyskał brakujący element: czapkę. Rogatywka nie tylko dopełnia całość wizualnie, ale też nadaje charakteru całemu projektowi.
Co znalazło się w zestawie?
Ten set to efekt wielu godzin pracy przy maszynie, testowania materiałów i dopracowywania detali. Oto, co udało mi się uszyć:
- Pokrowiec na kask – wykonany z wytrzymałego materiału w kamuflażu, z miejscem na mocowanie dodatkowych akcesoriów.
- Przerobione boczki maski typu stalker – poprawiłem ich ergonomię i dopasowanie, dzięki czemu są wygodniejsze i bardziej funkcjonalne.
- Combat-shirt – bluza z oddychającym tułowiem i wzmocnionymi rękawami, idealna do intensywnego użytkowania w terenie.
- Kamizelka taktyczna – minimalistyczna wersja bez ładownic na magazynki, ale z możliwością rozbudowy o dodatkowe moduły.
- Pas taktyczny – zaprojektowany z myślą o elastycznym mocowaniu oporządzenia, lekkim i wygodnym w noszeniu.
- Spodnie typu G3 – z kieszeniami cargo, ochraniaczami na kolana i regulacją w pasie – klasyka w nowoczesnym wydaniu.
Rogatywka jako kropka nad „i”
Choć każdy z tych elementów był dla mnie wyzwaniem, to właśnie rogatywka spina cały projekt w spójną całość. Jej charakterystyczny kształt i kamuflaż Puma świetnie wpisują się w klimat leśnych działań, a przy tym dodają zestawowi unikalnego, polskiego akcentu.
Poniżej wrzucam kilka zdjęć gotowego zestawu – mam nadzieję, że zainspirują Was do własnych projektów!
czwartek, 4 maja 2023
Rogatywka w 2023. To już 11 lat bloga...
niedziela, 19 czerwca 2022
A może by tak...
A może by tak trochę tutaj odświeżyć?....
A może by tak coś tutaj napisać?....
A może jakieś nowości?....
Co wy na to?
piątek, 2 października 2015
Rogatywka polowa "wz.93" model 2015
sobota, 21 lutego 2015
Ładownica do MP40
Dzisiaj przedstawiam wam moje najnowsze dzieło. Jest nim ładownica do popularnego podczas II wojny światowej MP 40 produkcji niemieckiej.
Ładownica nie jest doskonała, brakuje mocowania do szelek oporządzenia oraz materiał jest zbyt jasny, także nadaje się bardziej na pustynie niż do lasu.
Jednak ładownica wykonana została z brezentu więc chyba to się zgadza. Paski od zamknięcia są zrobione ze skóry, tak samo jak mocowanie do pasa z tyłu, którego tutaj nie widać. No i tzw. knopiki, które pełnią funkcję zapięcia ładownicy.
Całość wykonałem na potrzeby własne do zabawy w ASG, ponieważ noszenie magazynków po kieszeniach lub w torbie nie przeznaczonej do tego celu było bardzo nie wygodne. Do reko się raczej nie nadaje ze względu na materiał oraz w pewnym sensie wykonanie, ale na wszystko przyjdzie oczywiście czas :)
Zachęcam do komentowania i dyskusji.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do częstego odwiedzania mojego bloga.
czwartek, 13 listopada 2014
Rogatywka w Muzeum Wojska Polskiego
| Rogatywka, prawdopodobnie samoróbka z niestandardową metalową klamerką łączącą otok. |
| Rogatywka Janiny Broniewskiej, projektantki orła 1. Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. |
| Rogatywka żołnierza Września z niestandardowym łączeniem otoku prawdopodobnie na guzik. |
| Rogatywka oraz mundur gen. Zygmunta Berlinga. |
| Umundurowanie żołnierza Batalionów Chłopskich. |
| Umundurowanie żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych |
| Rogatywka ze specyficznym łączeniem otoku. |
| Mundur żołnierza podziemia antykomunistycznego. |
| Daszek od rogatywki żołnierza września, zamordowanego przez Rosjan w lesie Katyńskim. |
niedziela, 19 października 2014
Projekt kurtki cd.
Tak jak pisałem wcześniej pracuję nad kurtką wojskową z czasów II wojnu światowej. Jednak nie chcę jej zrekonstruować tylko wzoruję się na niej. Na stoje leży ukryta podpowiedź co to za kurtka :)
Zabieram sie do dalszej pracy. Jeszcze wiele przedemną, bo niedawno zrobiłem makiete, a teraz zabrałem się za robienie wykroju w skali 1:1. Tak więc życzcie mi powodzenia.... na pewno się przyda.
niedziela, 5 października 2014
Projekt kurtki wojskowej etap I
Dzisiaj wzialem sie w garsc i postanowilem troche popracowac nad kurtka, ale nie byle jaka, lecz nie bede zdradzal wielu szczegolow tak do konca.
To co widzicie to jak narazie makieta w skali 1:4 projektu kurtki. Dodam tylko, ze bedzie to kurtka wojskowa, jednak nie zbyt chlubnej formacji.
Dopowiem jedynie ze kurtki w tym maskowaniu zdobyte na ......... byly uzywane przez naszych żolnierzy w gruzach zrujnowanego miasta.
Czyją kurtke zamierzam zrekonstruowac?
A na zdjeciu jak narazie projekt kroju bkuzy podstawowej.
środa, 11 czerwca 2014
Rogatywka "Pantera"
Dostaję ostatnio od was dużo maili z zapytaniem o rogatywkę w kamuflażu "Pantera" wz. 93. Jednak z przykrością muszę oznajmić, że w tym momencie nie mam możliwości jej wykonania. Jest mi z tego powodu bardzo przykro, bo wiem że jest nią bardzo duże zainteresowanie.
Sam kiedyś chciałem mieć własną i dopiąłem swego kupując na jednych targach rekonstrukcyjnych pewien egzemplarz. Jednak wykonanie mnie nie powalało i postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Teraz już wiem jak ją wykonać. Postaram się ogarnąć i może gdy czas pozwoli wykonam kilka sztuk dla was :)
Także, odwiedzajcie mojego bloga, bo może za jakiś czas rogatywka ponownie stanie się głównym tematem tego bloga, tak jak to było w założeniu :)
sobota, 7 czerwca 2014
Nie mam czasu...
piątek, 3 stycznia 2014
Fotograficzna koszulka
wtorek, 12 listopada 2013
Torba z Marilyn Monroe
Torba została wykonana z jasnego brezentu. Plusem jest to że nie zamoknie ponieważ ten materiał nie przepuszcza wody. Dodatkowo jest na zamek i posiada satynową podszewkę w środku. Rysunek został przekalkowany z szablonu i pomalowany czarną farbką firmy darwi TEX.
Chciałem jeszcze tylko dodać, że moja luba bardzo się teraz cieszy i właśnie przepakowuje torebki :D ;p
Oto wspomniana wcześniej torba :)
sobota, 9 listopada 2013
Najnowsze koszulki
poniedziałek, 30 września 2013
niedziela, 29 września 2013
Koszulka "Mały Powstaniec"
piątek, 27 września 2013
Koszulka "Wyklęta"
Trochę mnie tutaj nie było, ale wracam z nowymi projektami.
Bardzo fajna sprawa, choć wymaga dużo cierpliwości i samozaparcia w tym co się robi i chce się osiągnąć.
poniedziałek, 22 lipca 2013
Rogatywka dla Blatio :)
Pod otok wszyłem białą bawełnianą podszewkę, dodatkowo dno rogatywki i właśnie otok został usztywniony klejonką. Otok połączyła srebrna klamerka. We wnętrze rogatywki jak widać na ostatnim zdjęciu został wszyty biały bawełniany materiał, który posłuży jako potnik i dodatkowo upiększy rogatywkę i zakryje wszelkie szwy itp. krawieckie sprawy :) Mam nadzieję, że rogatywka przypadnie szanownemu koledze do gustu :)
Pozdrawiam serdecznie!
wtorek, 30 kwietnia 2013
Rogatywka wz. 93 Pantera
Można ją kupić na allegro:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3213400281






























